Zostań Ambasadorem Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 i dołóż swoją „cegiełkę” do budowy jego nowej siedziby. Bądź częścią tej historii – wesprzyj to nasze wspólne dzieło kupując pamiątkowy artykuł kolekcjonerski w formie „cegiełki”, a Twoje nazwisko umieścimy w Wirtualnej Księdze Pamiątkowej.

Powstańcy Wielkopolscy i ich dzieło zasługują na wieczną pamięć! Dumni z ich dziedzictwa, podjęliśmy się zbudowania nowego gmachu Muzeum Powstania Wielkopolskiego, w poczuciu głębokiej wdzięczności wobec pokolenia najdłuższej wojny nowoczesnej Europy.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

W nawiązaniu do idei wspólnego działania, jaka przyświecała Powstańcom Wielkopolskim i organicznikom, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego zdecydowało się na  emisję specjalnych pamiątkowych artykułów kolekcjonerskich w formie „Cegiełki” o wartości 100, 200, 500 i 1 000 zł. na wsparcie budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.  W ten symboliczny i bardzo praktyczny sposób chcemy uspołecznić proces powstawania nowej siedziby Muzeum. Już teraz, na etapie realizacji inwestycji pragniemy tworzyć wokół Muzeum i jego głównej idei: zwycięstwa, umiłowania wolności, tradycji współdziałania, dużą społeczność, sieć naszych przyszłych gości, interesariuszy, partnerów.

Te wyjątkowe, pamiątkowe artykuły kolekcjonerskie w formie „cegiełek” wydrukowano z najwyższą starannością w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) na polskim papierze zabezpieczonym, w postaci eleganckiego, unikatowego druku, z przygotowaną indywidualną grafiką, z niektórymi symbolami Powstania Wielkopolskiego widocznymi wyłącznie przy świetle UV. Cegiełki zapakowane są w okolicznościowe, ozdobne etui. Na każdej z nich, jako główny element graficzny zostały umieszczone postaci zasłużonych dla wielkopolskiej insurekcji. To gen. Stanisław Taczak, gen. Józef Dowbor Muśnicki, Ignacy Jan Paderewski oraz defilada 1. Pułku Strzelców Wielkopolskich. Znajduje się też na nich  napis informujący o tym,  iż jest to „Cegiełka na budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”.

Wszyscy nabywcy  „cegiełek”, którzy wyrażą na to zgodę zostaną umieszczeni w Wirtualnej Księdze Pamiątkowej Ambasadorów Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Cegiełki można również nabyć stacjonarnie:

Punkt Obsługi Klienta OK Poznań, MTP ul. Głogowska 16, Poznań, (vis a vis Dworca Zachodniego)

Centrum Informacji Turystycznej PLOT (Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna), Poznań,  Stary Rynek 59/60, Poznań

Oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości:

– Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Stary Rynek 3 (Odwach), Poznań

– Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 ,ul. ul. Św. Marcin 80/82, Poznań (przyziemie Zamku Cesarskiego), Poznań

– Muzeum Uzbrojenia, Park Cytadela, Poznań

– Muzeum Armii „Poznań”, Park Cytadela tz. „Mała Śluza”, Poznań

Opis techniczny zabezpieczeń cegiełki dla Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Certyfikaty

Niezależnie od pamiątkowych, kolekcjonerskich „Cegiełek”, które oferowane są w sprzedaży  indywidualnym osobom, Muzeum wraz z Urzędem Marszałkowskim przygotowało specjalne certyfikaty. Chcemy w ten sposób stworzyć wszystkim zainteresowanym w tym instytucjom i samorządom możliwość dobrowolnego wsparcia  naszego wspólnego dzieła. Te osoby, instytucje i samorządy, które się na to zdecydują, zgodnie ze swoimi możliwościami, otrzymają specjalny Certyfikat podpisany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Certyfikaty, podobnie jak pamiątkowe artykuły kolekcjonerskie w formie cegiełek wydrukowane zostały na specjalnym zabezpieczonym papierze.

Jako główny element graficzny umieszczono na nim wizualizację nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz daty 1918 – 1919 z orzełkiem Wojsk Wielkopolskich po środku. Ponadto na Certyfikacie znajduje się herb Samorządu Województwa Wielkopolskiego, nowe logo Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a także stylizowana chorągiew powstańcza.

Na certyfikacie,  przy świetle UV można zobaczyć zdjęcie wykonane przez Kazimierza Gregera podczas przysięgi 1 Pułku Strzelców Wielkopolskich w dniu 26 stycznia 1919 roku na Placu Wolności.

Jak dokonać wpłaty darowizny

Chęć przekazania darowizny na rzecz  Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, które jako inwestor prowadzi budowę nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, koniecznie z dopiskiem „Na statutową działalność Muzeum”, należy dokonywać po uprzednim zgłoszeniu takiego zamiaru na konto WMN (Wielkopolskie Muzeum Niepodległości”.

Wszystkich zainteresowanych taką formą wsparcia budowy nowego Muzeum prosimy o kierowanie zgłoszeń i wszelkich zapytań drogą elektroniczną na adres:

k.brzezicka@wmn.poznan.pl

lub

sekretariat@wmn.poznan.pl

z dopiskiem „Wsparcie budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego”

Wszyscy darczyńcy, podobnie jak osoby, które udzielą swojego wsparcia materialnego poprzez zakup  pamiątkowych „Cegiełek”, znajdą się w Wirtualnej Księdze Ambasadorów Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, po uprzednim wyrażeniu na to zgody.

Sprawdź lokalizację Nowego Muzeum!

Patroni

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
Logo platformy ToBilet
Skip to content